BIZNES Edukacja

STEICO laureatem konkursu „Szkoła dla pracodawców – pracodawcy dla szkoły”

Konkurs „Szkoła dla pracodawców - pracodawcy dla szkoły”, w którym firma STEICO i szkoła z jej patronacką klasą, zdobyły I miejsce, pokazuje, że współpraca pomiędzy szkolnictwem zawodowym a przemysłem przynosi wymierne

Data publikacji: 2018-04-26
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: STEICO laureatem konkursu „Szkoła dla pracodawców – pracodawcy dla szkoły”
Kategoria: BIZNES, Edukacja

Konkurs „Szkoła dla pracodawców – pracodawcy dla szkoły”, w którym firma STEICO i szkoła z jej patronacką klasą, zdobyły I miejsce, pokazuje, że współpraca pomiędzy szkolnictwem zawodowym a przemysłem przynosi wymierne korzyści.

STEICO laureatem konkursu „Szkoła dla pracodawców - pracodawcy dla szkoły” BIZNES, Edukacja - Konkurs „Szkoła dla pracodawców - pracodawcy dla szkoły”, w którym firma STEICO i szkoła z jej patronacką klasą, zdobyły I miejsce, pokazuje, że współpraca pomiędzy szkolnictwem zawodowym a przemysłem przynosi wymierne korzyści.

Nowoczesne kształcenie na poziomie zawodowym nie ma racji bytu bez praktyk na terenie zakładów produkcyjnych, a te z kolei są możliwe dzięki aktywności przedsiębiorstw, które uczestniczą w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych młodzieży. Konkurs „Szkoła dla pracodawców – pracodawcy dla szkoły”, w którym firma STEICO i szkoła z jej patronacką klasą,  zdobyły I miejsce, pokazuje, że taka współpraca przynosi wymierne korzyści. 

 

Efektywny program współpracy zapewnił Zasadniczej Szkole Zawodowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie i wspierającej ją firmie STEICO pierwsze miejsce w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Szkoła dla pracodawców – pracodawcy dla szkoły” w obszarze zawodowym: budownictwo, drogownictwo i instalacje budowlane. Program wdrożony do działalności szkoły, który stał się możliwy dzięki zaangażowaniu STEICO, łączy naukę w szkole z zajęciami na terenie zakładu, wpisując się w nowoczesny, efektywny model edukacji zawodowej promowany w ramach konkursu organizowanego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie.

Dla młodych ludzi niezwykle istotne jest nie tylko zdobywanie wiedzy, ale również praktycznych umiejętności, które w przyszłości pozwolą im aktywnie uczestniczyć w rynku pracy. Zadanie to spoczywa nie tylko na barkach szkół, ale i przedsiębiorców, którzy mogą wspierać szkoły poprzez inwestowanie w rozwój bazy dydaktycznej i zapewnić młodzieży możliwość odbycia praktyk na terenie zakładu produkcyjnego. To cenne doświadczenie, którego młodzi ludzie nie wyniosą z klas szkolnych, a dla pracodawców potencjał przyszłej kadry, odpowiednio wyszkolonej i przygotowanej do specyfiki zakładu. 

– Priorytetem kształcenia zawodowego powinno być przygotowanie młodzieży do wejścia na rynek pracy. Wymaga to dobrego przygotowania praktycznego, możliwego wyłącznie dzięki współpracy z zakładami produkcyjnymi, dlatego firma STEICO aktywnie włączyła się do tego zadania oferując uczącej się młodzieży możliwość poznania nowoczesnych technologii produkcji – mówi Mirosław Mantaj z firmy STEICO, odpowiedzialny za współpracę ze szkołą w Czarnkowie. – Dla młodzieży objętej programem praktyk jest to pierwszy kontakt z zakładem produkcyjnym i okazja do zapoznania się z jego specyfiką, co w przyszłości może przełożyć się na znalezienie satysfakcjonującej pracy w swoim regionie, co oczywiście przekłada się również na korzyści dla nas, jako pracodawcy.

A to już wiesz?  Uniwersytet im. Adama Mickiewicza rozszerza współpracę z GFT Polska

Program, obejmujący naukę w szkole z zajęciami na terenie zakładu STEICO, daje uczniom wiele wymiernych korzyści. Na czas trwania nauki jest z nimi podpisywana umowa o pracę, a po zakończeniu kształcenia absolwenci mają możliwość podjęcia pracy w firmie STEICO. W trakcie nauki uczniowie korzystają z takich samych uprawnień jak pozostali pracownicy: bezpłatnego dowozu, funduszu socjalnego i 13 pensji.

 

 

****

Celem ogólnopolskiego konkursu „Szkoła dla pracodawców – pracodawcy dla szkoły” organizowanego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie jest promocji dobrych praktyk w zakresie współpracy szkół zawodowych z pracodawcami. Zgłaszające się do udziału w konkursie szkoły prezentują wdrożone programy, stanowiące praktyczne rozwiązania konkretnych problemów i przynoszące określone, pozytywne rezultaty. Tym samym pokazują, w jaki sposób dzięki współpracy z biznesem edukacja może osiągać wysoką jakość i efektywność w zakresie kształcenia zawodowego.

Do V edycji konkursu, który trwał od 2 września do 16 października 2017 roku, zakwalifikowano 26 kandydatów.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
STEICO laureatem konkursu „Szkoła dla pracodawców - pracodawcy dla szkoły” BIZNES, Edukacja - Konkurs „Szkoła dla pracodawców - pracodawcy dla szkoły”, w którym firma STEICO i szkoła z jej patronacką klasą, zdobyły I miejsce, pokazuje, że współpraca pomiędzy szkolnictwem zawodowym a przemysłem przynosi wymierne korzyści.
Hashtagi: #BIZNES #Edukacja

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy