BIZNES Edukacja

Samsung wspiera podopiecznych Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju

Samsung wspiera podopiecznych Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju
Nagła zmiana trybu nauczania na zdalne pod wieloma względami stała się dużym wyzwaniem. Jednym z nich jest ograniczony dostęp do urządzeń elektronicznych, które pozwalałaby na kontynuowanie

Data publikacji: 2020-04-27
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Samsung wspiera podopiecznych Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju
Kategoria: BIZNES, Edukacja

Nagła zmiana trybu nauczania na zdalne pod wieloma względami stała się dużym wyzwaniem. Jednym z nich jest ograniczony dostęp do urządzeń elektronicznych, które pozwalałaby na kontynuowanie edukacji.

Samsung wspiera podopiecznych Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju BIZNES, Edukacja - Nagła zmiana trybu nauczania na zdalne pod wieloma względami stała się dużym wyzwaniem. Jednym z nich jest ograniczony dostęp do urządzeń elektronicznych, które pozwalałaby na kontynuowanie edukacji.

Nagła zmiana trybu nauczania na zdalne pod wieloma względami stała się dużym wyzwaniem. Jednym z nich jest ograniczony dostęp do urządzeń elektronicznych, które pozwalałaby na kontynuowanie edukacji. Pragnąc w tym szczególnym czasie wyrównać szanse społeczne oraz wesprzeć kompetencje cyfrowe młodych ludzi, firma Samsung przekazała tablety do nauki online. Sprzęty trafiły do 13 placówek, znajdujących się na terenie wschodnich województw Polski, które to współpracują przy projekcie #SamoDZIELNI.

Aby umożliwić dostęp do zdalnej edukacji wykluczonym cyfrowo uczniom, firma Samsung przekazała tablety podopiecznym Fundacji PFR.
Urządzenia dostali uczestnicy projektu #SamoDZIELNI, który to ma na celu wsparcie wychowanków rodzinnych i instytucjonalnych domów dziecka w dobrym starcie na rynku pracy.
Uczniowie mogą liczyć także na pomoc ekspertów i mentorów Samsung, którzy przygotowali dla nich specjalnie zajęcia online.

 

Zamknięcie szkół i placówek edukacyjnych spowodowało przeniesienie całej nauki do świata online. W szczególnej sytuacji znalazły się dzieci i młodzież, będące wychowankami rodzinnych i instytucjonalnych domów dziecka. Ze względu na brak lub niedostateczną liczbę urządzeń w placówkach, mają one ograniczony dostęp do edukacji. Widząc ten problem, firma Samsung postanowiła przekazać tablety Samsung Galaxy Tab A8 do 13 lokalizacji: Domów Dziecka, Rodzinnych Domów Dziecka, Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie czy Pogotowia Opiekuńczego. Ośrodki te współpracują przy projekcie Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju – #SamoDZIELNI, który został stworzony po to, aby wspierać młodych ludzi będących pod opieką zastępczą, mieszkających na terenie wschodnich województw Polski. Na tych obszarach firma Samsung prowadzi także sieć Inkubatorów wspierającą startupy.

A to już wiesz?  Samsung obchodzi Światowy Dzień na rzecz Celów Zrównoważonego Rozwoju

– Jak nigdy wcześniej nowe technologie są dziś niezbędne do kontynuowania edukacji. Dlatego tak ważne jest, aby w tych nowych warunkach każdy miał równe szanse i dostęp do narzędzi, umożliwiających im naukę. Chcemy wesprzeć młodych ludzi aby umożliwić im dostęp do wiedzy, nauczycieli, a także kolegów z klasy – powiedział Olaf Krynicki, rzecznik prasowy Samsung Electronics Polska.

Co ważne, Samsung zapewnia także pomoc ekspertów i mentorów, którzy dla podopiecznych Fundacji PFR przygotowali krótkie tutoriale, dotyczące korzystania z nowych urządzeń. Ponadto uczniowie mogą wziąć udział w interesujących zajęciach online, prowadzonych przez ekspertów z Samsung R&D Inistitute oraz edukatorów związanych z firmą Samsung.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Samsung wspiera podopiecznych Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju BIZNES, Edukacja - Nagła zmiana trybu nauczania na zdalne pod wieloma względami stała się dużym wyzwaniem. Jednym z nich jest ograniczony dostęp do urządzeń elektronicznych, które pozwalałaby na kontynuowanie edukacji.
Hashtagi: #BIZNES #Edukacja

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy