BIZNES Edukacja

Rekordowa liczba stażystów w niemieckim Dachser

Wraz z początkiem września niemiecki Dachser rozpoczął kolejną edycję swojego programu edukacyjnego, przyjmując rekordową liczbę 589 nowych stażystów i studentów. Razem z osobami z poprzednich rekrutacji, firma obecnie szkoli u siebie 1378 młodych

Data publikacji: 2014-09-16
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Rekordowa liczba stażystów w niemieckim Dachser
Kategoria: BIZNES, Edukacja

Wraz z początkiem września niemiecki Dachser rozpoczął kolejną edycję swojego programu edukacyjnego, przyjmując rekordową liczbę 589 nowych stażystów i studentów. Razem z osobami z poprzednich rekrutacji, firma obecnie szkoli u siebie 1378 młodych logistyków.

Rekordowa liczba stażystów w niemieckim Dachser BIZNES, Edukacja - Wraz z początkiem września niemiecki Dachser rozpoczął kolejną edycję swojego programu edukacyjnego, przyjmując rekordową liczbę 589 nowych stażystów i studentów. Razem z osobami z poprzednich rekrutacji, firma obecnie szkoli u siebie 1378 młodych logistyków.

Profesjonalne, wysokiej jakości przeszkolenie w zakresie wiedzy logistycznej jest warunkiem do rozpoczęcia kariery w logistyce, zwłaszcza w przedsiębiorstwie tak bardzo dbającym o wysokie standardy jakim jest Dachser. W tej rodzinnej firmie przyszli logistycy znajdą szeroki wybór możliwości realizowania kariery zawodowej, w dodatku w międzynarodowym otoczeniu.
„Zależy nam na młodych ludziach, którzy są zainteresowani kulturami innych krajów, szanują ludzi i otoczenie, a także są kreatywni i odpowiedzialni” – mówi Bernhard Simon, CEO Dachser, opisując wymagania stawiane młodym logistykom. Istotne jest również ich przekonanie o planach na przyszłość i podjęcie świadomej decyzji o rozpoczęciu kariery w logistyce. „Możemy pochwalić się wyjątkowo dużym odsetkiem stażystów wśród ogółu pracowników, który w Niemczech wynosi około 10 procent. To pokazuje, jak dużą wagę przywiązujemy do szkoleń oraz sprawia, że jesteśmy postrzegani jako bardzo atrakcyjny pracodawca” – mówi Martina Szautner, dyrektor departamentu HR w Dachser.
Dachser oferuje różne warianty szkoleniowe, a także kształcenie dualne w zakresie spedycji, transportu i logistyki. Międzynarodowy, oparty na modelu kształcenia dualnego program szkoleniowy „Dachser Education Program”, który firma z powodzeniem realizuje w Niemczech oraz pięciu innych krajach europejskich, zaczyna przynosić wymierne efekty. Oprócz setek młodych ludzi w Niemczech, w 2013 roku podobne programy ukończyli stażyści z Holandii, Wielkiej Brytanii, Węgier, Francji i Polski. „Nasza polityka związana z zasobami ludzkimi jest międzynarodowa i nastawiona na wzmocnienie naszej wydajności w dłuższej perspektywie czasu” – wyjaśnia Bernhard Simon.

O Dachser:
Dachser, rodzinna firma z siedzibą w Kempten w Niemczech, jest jednym z wiodących operatorów logistycznych w Europie.
Dachser oferuje kompleksową logistykę transportu, magazynowania oraz usługi dodane dla klientów w trzech obszarach biznesowych: Dachser European Logistics, Dachser Food Logistics i Dachser Air & Sea Logistics. Kompleksowe i interdyscyplinarne usługi, takie jak logistyka kontraktowa, konsulting oraz rozwiązania branżowe uzupełniają ofertę firmy. Gęsta sieć transportowa w Europie i na świecie wraz ze zintegrowaną technologią informatyczną umożliwiają świadczenie inteligentnych usług logistycznych o zasięgu globalnym.
Z pracownikami w liczbie 25.000 w 471 lokalizacjach na całym świecie, Dachser w 2013 roku osiągnął przychody w wysokości prawie 5 miliardów euro i obsłużył około 70 mln przesyłek.
Więcej informacji: www.dachser.pl

A to już wiesz?  Pandemia uderza w rynek pracy warszawianek

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Rekordowa liczba stażystów w niemieckim Dachser BIZNES, Edukacja - Wraz z początkiem września niemiecki Dachser rozpoczął kolejną edycję swojego programu edukacyjnego, przyjmując rekordową liczbę 589 nowych stażystów i studentów. Razem z osobami z poprzednich rekrutacji, firma obecnie szkoli u siebie 1378 młodych logistyków.
Hashtagi: #BIZNES #Edukacja

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy