BIZNES Edukacja

Pozbądź się elektrośmieci w pierwszy dzień lata!

Astronomiczne lato rozpocznie się w ten weekend i przeniesie ze sobą nie tylko wspaniałą pogodę i przedsmak wakacji, ale również m.in. kolejną okazję do pozbycia się zużytego sprzętu elektrycznego i

Data publikacji: 2014-06-18
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Pozbądź się elektrośmieci w pierwszy dzień lata!
Kategoria: BIZNES, Edukacja

Astronomiczne lato rozpocznie się w ten weekend i przeniesie ze sobą nie tylko wspaniałą pogodę i przedsmak wakacji, ale również m.in. kolejną okazję do pozbycia się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Pozbądź się elektrośmieci w pierwszy dzień lata! BIZNES, Edukacja - Astronomiczne lato rozpocznie się w ten weekend i przeniesie ze sobą nie tylko wspaniałą pogodę i przedsmak wakacji, ale również m.in. kolejną okazję do pozbycia się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Stara suszarka, zniszczony telefon, czy też popsuty toster – tych śmieci nie możemy wyrzucić do zwykłego kosza, więc ukrywamy je głęboko w szufladach i szafkach, na półkach w piwnicy lub garażu. Po tygodniu zapominamy, że je mieliśmy i tym samym stare sprzęty zalegają
w naszych mieszkaniach. Co więc z nimi zrobić? Oddać do dedykowanego punktu zbierania, który został oddany do dyspozycji mieszkańców Konina w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Moje miasto bez elektrośmieci”.

 

Sprawdź gdzie odbędzie się zbiórka w najbliższą sobotę (21.06):

 

Adres punktu zbierania

Godziny otwarcia

 

ul. M. Dąbrowskiej 8

 

Każda sobota miesiąca w godz. 7:00-13.:00

 

 

 

 

 

W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt wydawane będą kupony Funduszu Oświatowego. Po przekazaniu ich konińskim szkołom biorącym udział w programie kupony zostają przeliczane na punkty, które placówki mogą wymieniać na atrakcyjne pomoce dydaktyczne, np. tablice multimedialne, książki, sprzęt sportowy czy elementy wyposażenia sal. 

 

Przypominamy również o możliwości zamówienia bezpośredniego odbioru wielkogabarytowych elektrośmieci z domów. Wystarczy zadzwonić pod numer: 2222 333 00, lub wypełnić internetowy formularz na stronie www.elektrosmieci.pl – tam również znajduje aktualny harmonogram zbiórek.

 

Dlaczego to takie ważne?

Elektrośmieci wyrzucone do śmietnika lub porzucone na łonie przyrody, bezpośrednio zanieczyszczają środowisko stwarzając tym samym zagrożenie dla zdrowia ludzi. Szkodliwe substancje (np. freon w lodówkach, rtęć w świetlówkach i kineskopach), mogą wydostać się na zewnątrz ze źle zagospodarowanych lub zdemontowanych zużytych urządzeń, następnie przenikają z deszczem do gleby i wód gruntowych. W konsekwencji, niewłaściwe pozbywanie się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego może być w przyszłości przyczyną poważnych problemów zdrowotnych u ludzi i zwierząt.

A to już wiesz?  Inteligencja emocjonalna na dobry start.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Pozbądź się elektrośmieci w pierwszy dzień lata! BIZNES, Edukacja - Astronomiczne lato rozpocznie się w ten weekend i przeniesie ze sobą nie tylko wspaniałą pogodę i przedsmak wakacji, ale również m.in. kolejną okazję do pozbycia się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
Hashtagi: #BIZNES #Edukacja

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy