BIZNES Edukacja

Poszerz wiedzę na otwartych webinariach naukowych

Poszerz wiedzę na otwartych webinariach naukowych
​Metody wykrywania i badania wirusa SARS-CoV-2, a także przyszłość lotnictwa i sposoby zastosowania nadprzewodnictwa – to tematy bezpłatnych webinariów dla młodzieży zainteresowanej naukami ścisłymi i przyrodniczymi. Cykl startuje już 17

Data publikacji: 2020-11-10
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Poszerz wiedzę na otwartych webinariach naukowych
Kategoria: BIZNES, Edukacja

​Metody wykrywania i badania wirusa SARS-CoV-2, a także przyszłość lotnictwa i sposoby zastosowania nadprzewodnictwa – to tematy bezpłatnych webinariów dla młodzieży zainteresowanej naukami ścisłymi i przyrodniczymi. Cykl startuje już 17 listopada.

Poszerz wiedzę na otwartych webinariach naukowych BIZNES, Edukacja - ​Metody wykrywania i badania wirusa SARS-CoV-2, a także przyszłość lotnictwa i sposoby zastosowania nadprzewodnictwa – to tematy bezpłatnych webinariów dla młodzieży zainteresowanej naukami ścisłymi i przyrodniczymi. Cykl startuje już 17 listopada.

​Metody wykrywania wirusa SARS-CoV-2, wykorzystanie mikroskopii elektronowej w badaniu koronawirusów, a także przyszłość lotnictwa i sposoby zastosowania nadprzewodnictwa – to tematy bezpłatnych webinariów „Dni otwarte ADAMED SmartUP” dla młodzieży zainteresowanej naukami ścisłymi i przyrodniczymi. Cykl, organizowany w ramach tego programu naukowego, startuje już 17 listopada. 

W związku z obostrzeniami i koniecznością nauki zdalnej, Fundacja Adamed poszerza swoją działalność edukacyjną o nową inicjatywę online – „Dni otwarte ADAMED SmartUP”. W ramach bezpłatnych webinariów zainteresowani uczniowie będą mogli zapoznać się z – istotnymi szczególnie dzisiaj –informacjami nt. metod diagnostyki wirusa SARS-CoV-2, ale także zanurzyć się w rozważaniach dotyczących przyszłości lotnictwa czy zastosowania nadprzewodnictwa.

Otwarte zajęcia online poprowadzą eksperci z międzynarodowym doświadczeniem w swoich dziedzinach badawczych, mający jednocześnie praktykę w obszarze popularyzacji nauki. Dzięki połączeniu tych kwalifikacji webinaria pozostaną przystępne dla szerokiego grona odbiorców, bez utraty wartości merytorycznej.

W ramach cyklu odbędą się następujące zajęcia online:

Jak mikroskopia elektronowa pomaga nam zrozumieć ewolucję SARS-CoV-2 – dr Antoni Wróbel – 17 listopada (wtorek) godz. 17.00;
Nagroda Nobla i COVID-19: Jak wykryć koronawirusa przy pomocy CRISPR– dr Magdalena Richter – 19 listopada (czwartek) godz. 17.00;
Samoloty przyszłości – rewolucja, a nie ewolucja w lotnictwie– dr Artur Jarząbek – 24 listopada (wtorek) godz. 16.00;
Od przypadkowego odkrycia do rezonansu magnetycznego. Historia nadprzewodnictwa– dr Michał Kępa – 27 listopada (piątek) godz. 16.00.

 

Do uczestniczenia w webinariach nie jest wymagane instalowanie dodatkowego oprogramowania lub zakładanie konta w jakiejkolwiek aplikacji. Wystarczy dostęp do sieci i dowolna przeglądarka internetowa. Instrukcja, jak wziąć w nich udział znajduje się na stronie wydarzenia na Facebooku.

A to już wiesz?  Szkoli maluchy i młodzież z podstaw pierwszej pomocy

– Program ADAMED SmartUP od lat popularyzuje nauki ścisłe oraz przyrodnicze wśród polskich uczniów i wspiera w rozwoju tych najbardziej zaangażowanych. W tym roku śmiało wkroczyliśmy w sferę nauki zdalnej. Latem w formie online zorganizowaliśmy obóz naukowy, na którym nie zabrakło ćwiczeń praktycznych i samodzielnie realizowanych eksperymentów. Dzisiaj zaś organizujemy kolejny cykl otwartych webinariów. Mimo niełatwych czasów chcemy zapewnić ciekawej świata młodzieży jak najszersze możliwości rozwoju ich pasji – podsumowuje Martyna Strupczewska, Kierownik programu ADAMED SmartUP.

Prowadzący spotkań online to jednocześnie wieloletni wykładowcy programu ADAMED SmartUP, a tematy ich zajęć odpowiadają zagadnieniom omawianym m.in. na obozie w ramach 4 grup: chemia i biochemia, medycyna i nauki medyczne, inżynieria i robotyka, fizyka i nowe technologie. Jak wskazuje organizator webinaria stanowią przedsmak tego, co program naukowo-edukacyjny oferuje polskim utalentowanym nastolatkom.

Na pełnowymiarową przygodę z 7. edycją programu mają szansę wszyscy uczniowie szkół ponadpodstawowych, w wieku 14-19 lat. Przejście przez kilkuetapową rekrutację pozwala zdobyć zaproszenie na obóz naukowy, a także uczestnictwo w indywidualnych konsultacjach edukacyjnych i możliwość ubiegania się o stypendium finansowe. Pierwszym krokiem na tej drodze jest zarejestrowanie się do gry rekrutacyjnej online. Gracze z najwyższą liczbą punków zostaną poproszeni o wypełnienie aplikacji, potwierdzających ich osiągnięcia edukacyjne i zaangażowanie w naukę. Ostatecznie Rada Naukowa, w ramach rozmów kwalifikacyjnych, wyłoni 50 uczestników obozu naukowego. Punkty w grze można zbierać do 15 stycznia 2021 r.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Poszerz wiedzę na otwartych webinariach naukowych BIZNES, Edukacja - ​Metody wykrywania i badania wirusa SARS-CoV-2, a także przyszłość lotnictwa i sposoby zastosowania nadprzewodnictwa – to tematy bezpłatnych webinariów dla młodzieży zainteresowanej naukami ścisłymi i przyrodniczymi. Cykl startuje już 17 listopada.
Hashtagi: #BIZNES #Edukacja

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy