BIZNES Edukacja

Chomikujesz stary sprzęt elektryczny i elektroniczny?

Chomikujesz stary sprzęt elektryczny i elektroniczny?
Pozbądź się go podczas najbliższej zbiórki

Data publikacji: 2014-05-30
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Chomikujesz stary sprzęt elektryczny i elektroniczny?
Kategoria: BIZNES, Edukacja

Pozbądź się go podczas najbliższej zbiórki elektrośmieci!

Chomikujesz stary sprzęt elektryczny i elektroniczny? BIZNES, Edukacja - Pozbądź się go podczas najbliższej zbiórki elektrośmieci!

31 maja odbędzie się kolejna zbiórka elektrośmieci w Łomży. Jest to idealna okazja, aby pozbyć się tego typu niebezpiecznych odpadów w sposób prawidłowy, zamiast  chować je w piwnicach, lub wyrzucać do zwykłego kosza, za co grozi kara grzywny nawet do 5 000 zł!

 

Według dyrektywy Unii Europejskiej, Polska powinna zebrać 4 kg zużytego sprzętu na jednego mieszkańca, czyli 150 tysięcy ton rocznie! W tym samym okresie kupujemy trzy razy więcej. Co więc zrobić z taką ilością? Oddać do dedykowanych punktów zbierania. Gdzie? Chociażby podczas najbliższej zbiórki elektrośmieci, która odbywa się w każdą ostatnią sobotę miesiąca w Łomży:

Adres punktu zbierania

Godziny otwarcia

ul. Akademicka 22

(MPGKiM)
 

Czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7:00 – 15:00

 

ul. Józefa Piłsudskiego 18
(Parking przy CH Kaufland)

Czynny w ostatnią sobotę miesiąca
w godz. 09:00 – 14:00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W obydwu punktach przyniesione przez mieszkańców elektrośmieci przyjmowane są w każdej ilości, bezpłatnie.

 

A co ze starą lodówką?

Eksperci rynku AGD w Polsce oszacowali, że w domach trzymamy ponad 10 milionów wielogabarytowych elektrośmieci. Na nie również znajdzie się sposób. O czym mowa? O ogólnopolskim programie edukacyjnym ElektroEko – Moje miasto bez elektrośmieci, do którego należy miedzy innymi Łomża. Posiadacze dużych elektrośmieci, takich jak np. lodówki, pralki, kuchenki elektryczne mogą pozbyć się ich bez konieczności wychodzenia z domu, a w dodatku zupełnie za darmo. Jak? Aby zamówić tą usługę wystarczy zadzwonić pod numer 2222 333 00 lub wejść na stronę www.elektrosmieci.pl i wypełnić internetowy formularz. Odpowiednio przygotowany sprzęt (odłączony od prądu, wodociągów oraz instalacji gazowej) odbierany jest ze wskazanej lokalizacji w ustalonym terminie.

A to już wiesz?  Atrakcyjna praca. 10 rzeczy najważniejszych dla pracowników

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Chomikujesz stary sprzęt elektryczny i elektroniczny? BIZNES, Edukacja - Pozbądź się go podczas najbliższej zbiórki elektrośmieci!
Hashtagi: #BIZNES #Edukacja

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy