BIZNES Edukacja

Chineasy – język kluczem do zrozumienia chińskiego biznesu

Wydawnictwo Naukowe PWN zaprezentowało pierwsze polskie wydanie światowego bestsellera do nauki języka chińskiego – książki Chineasy. Podręcznik jest jedną z najpopularniejszych pozycji wśród przedstawicieli biznesu i polityki, którzy na co dzień współpracują z chińskimi

Data publikacji: 2015-05-21
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Chineasy – język kluczem do zrozumienia chińskiego biznesu
Kategoria: BIZNES, Edukacja

Wydawnictwo Naukowe PWN zaprezentowało pierwsze polskie wydanie światowego bestsellera do nauki języka chińskiego – książki Chineasy. Podręcznik jest jedną z najpopularniejszych pozycji wśród przedstawicieli biznesu i polityki, którzy na co dzień współpracują z chińskimi firmami.

Chineasy – język kluczem do zrozumienia chińskiego biznesu BIZNES, Edukacja - Wydawnictwo Naukowe PWN zaprezentowało pierwsze polskie wydanie światowego bestsellera do nauki języka chińskiego – książki Chineasy. Podręcznik jest jedną z najpopularniejszych pozycji wśród przedstawicieli biznesu i polityki, którzy na co dzień współpracują z chińskimi firmami.

Wydawnictwo Naukowe PWN zaprezentowało pierwsze polskie wydanie światowego bestsellera do nauki języka chińskiego – książki Chineasy. NOWY SPOSÓB CZYTANIA PO CHIŃSKU autorstwa ShaoLan. Podręcznik wykorzystujący rewolucyjną metodę wizualnego nauczania jest jedną z najpopularniejszych pozycji wśród przedstawicieli biznesu i polityki, którzy na co dzień współpracują z chińskimi firmami. Partnerem polskiej edycji książki została jedna z największych chińskich firm inwestujących w Europie – Tri-Ring Group Corp.

Chiński jest jednym z najstarszych języków pisanych na świecie, a zarazem jednym z najtrudniejszych do opanowania. Według amerykańskiego instytutu kształcącego dyplomatów – US Foreign Service Institute – niezbędne jest przynajmniej 2200 godzin nauki, aby osiągnąć w nim biegłość (dla porównania nauka języka francuskiego wymaga średnio mniej niż 600 godzin). Język chiński to nie tylko integralna część dziedzictwa kulturowego, ale również klucz do poznania wartości, którymi w relacjach biznesowych kierują się chińskie przedsiębiorstwa. W związku z dynamicznym wzrostem w Europie inwestycji firm z Państwa Środka, kluczowe staje się poznanie języka, którym posługują się przedstawiciele drugiej co do wielkości gospodarki świata.

– Książka Chineasy stanowi uniwersalne narzędzie do nauki języka chińskiego, którym z powodzeniem posługiwać się mogą zarówno uczniowie, podróżnicy, jak i przedstawiciele biznesu. Na całym świecie
z wizualnej metody nauczania zawartej w książce korzystają politycy i biznesmeni współpracujący z firmami z Państwa Środka. Jesteśmy przekonani, że Chineasy bardzo szybko znajdzie swoich zwolenników również wśród przedstawicieli polskiej gospodarki, którzy wykorzystają znajomość języka do jeszcze efektywniejszej współpracy z chińskimi przedsiębiorstwami – powiedział Michał Skuba, Dyrektor Zarządzający, Wydawnictwo Naukowe PWN.

A to już wiesz?  Mazars w Polsce ma nową dyrektor HR

Chineasy to rewolucyjna wizualna metoda przekształcania kluczowych znaków chińskichw piktogramy, które łatwo zapamiętać. W trakcie lektury czytelnicy stopniowo poznają małe zestawy elementów konstrukcyjnych (kluczy), dzięki którym mogą budować  nowe znaki i wyrażenia, a nawet proste zdania. Każdy z zaprezentowanych w książce znaków posiada polskie tłumaczenie i zapis pin yin (fonetyczny zapis wymowy). System stopniowego rozbudowywania znaków i wyrażeń przedstawionych w postaci prostych ilustracji pomaga szybko i w przyjazny sposób poznać podstawy jednego z najtrudniejszych języków świata.

Wydawcą pierwszego polskiego wydania książki Chineasy jest Wydawnictwo Naukowe PWN. Oficjalnym Partnerem jest jedno z największych chińskich przedsiębiorstw sektora motoryzacyjnego i maszynowego – Tri-Ring Group Corp., z siedzibą w prowincji Hubei w Chinach, które w 2013 r. zostało głównym akcjonariuszem Fabryki Łożysk Tocznych – Kraśnik S.A.

– Misją naszego przedsiębiorstwa, oprócz aktywności inwestycyjnych, jest również propagowanie chińskiej kultury w Europie. Jednym z jej najważniejszych elementów, obok bogatej historii, jest język, którym obecnie posługuje się ponad 1,3 mld osób na świecie. Jesteśmy niezwykle dumni, że wsparliśmy przygotowanie polskiej edycji książki Chineasy, która umożliwia przyjazne poznanie naszego języka. Jesteśmy przekonani, iż Chineasy będzie kolejnym krokiem, w dążeniudo szybkiego wyeliminowania istniejących barier w komunikacji pomiędzy Wschodem a Zachodem – dodaje Weiren ZHAO, Dyrektor Generalny Tri-Ring International Sp. z o.o.

Autorka metody Chineasy – ShaoLan mieszka na co dzień w Londynie. Pisarka, podróżniczka, zawodowo związana była z sektorem nowoczesnych technologii. Poszukując przystępnego sposobu nauki pisma chińskiego dla swoich dzieci, ShaoLan stworzyła system, który zrewolucjonizował nauczanie jednego z najtrudniejszych języków świata.

Szerokiemu gronu odbiorców metoda Chineasy została po raz pierwszy zaprezentowana podczas obywającej się w Kalifornii konferencji TED w 2013 r. Obecnie książka dostępna jest już w kilkudziesięciu państwach na całym świecie, a debiutujące właśnie polskie wydanie będzie 13 wersją językową w rodzinie Chineasy.

A to już wiesz?  Ruszył nowy sezon Kreatywnej Szkoły Dekoral

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Chineasy – język kluczem do zrozumienia chińskiego biznesu BIZNES, Edukacja - Wydawnictwo Naukowe PWN zaprezentowało pierwsze polskie wydanie światowego bestsellera do nauki języka chińskiego – książki Chineasy. Podręcznik jest jedną z najpopularniejszych pozycji wśród przedstawicieli biznesu i polityki, którzy na co dzień współpracują z chińskimi firmami.
Hashtagi: #BIZNES #Edukacja

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy