BIZNES Edukacja

Amazon i Cyfrowy Dialog zorganizują webinar dla nauczycieli

14 października w Polsce obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji, w ramach programu STEM Kindloteka, Amazon wraz ze Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog zorganizuje tego dnia spotkanie online skierowane m.in. do

Data publikacji: 2020-10-12
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Amazon i Cyfrowy Dialog zorganizują webinar dla nauczycieli
Kategoria: BIZNES, Edukacja

14 października w Polsce obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji, w ramach programu STEM Kindloteka, Amazon wraz ze Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog zorganizuje tego dnia spotkanie online skierowane m.in. do nauczycieli.

Amazon i Cyfrowy Dialog zorganizują webinar dla nauczycieli BIZNES, Edukacja - 14 października w Polsce obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji, w ramach programu STEM Kindloteka, Amazon wraz ze Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog zorganizuje tego dnia spotkanie online skierowane m.in. do nauczycieli.

Amazon i Cyfrowy Dialog zorganizują webinar dla nauczycieli

Już 14 października nauczyciele w Polsce oraz cała społeczność związana z edukacją będą obchodzić swoje coroczne święto. Dzień Edukacji Narodowej to doskonała okazja, aby docenić wysiłek i trud wkładany w nauczanie dzieci i młodzieży – szczególnie w obecnych czasach. Z tej okazji, w ramach programu STEM Kindloteka, Amazon wraz ze Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog zorganizuje tego dnia spotkanie online skierowane m.in. do nauczycieli.

STEM Kindloteka to program edukacyjny realizowany przez Amazon we współpracy ze Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog. Jego celem jest popularyzacja edukacji według nowoczesnego modelu STEM[1] wśród uczniów, nauczycieli i edukatorów oraz stwarzanie im możliwości do zdobywania wiedzy i kompetencji przyszłości.

Na co dzień w STEM Kindlotekach – specjalnych przestrzeniach edukacyjnych wyposażonych w nowoczesny sprzęt do realizacji STEMowych projektów – odbywają się zajęcia stacjonarne, ale w czasie pandemii Amazon dodatkowo organizuje różnorodne lekcje i warsztaty online. Zajęcia są podzielone na dwie kategorie – warsztaty skierowane do nauczycieli, bibliotekarzy, edukatorów oraz lekcje dla dzieci i ich rodziców. Od września 2020 roku program onlinowych spotkań wystartował z kolejną edycją. Dzieci oraz ich nauczyciele mogą liczyć na inspirujące warsztaty o różnorodnej tematyce z zakresu STEM. Edukatorzy dowiedzą się, m.in. jak wykorzystać metodę SCRUM oraz nowe technologie w nauce, zaś uczniowie poznają przydatne aplikacje przyrodnicze i odkryją kosmiczne ciekawostki. Dostępne będą również lekcje skierowane do młodzieży z podstaw programowania. Program zajęć jest dostępny na stronie internetowej partnera projektu – Cyfrowy Dialog (https://cyfrowydialog.pl/2020/08/27/stemowe-spotkania/).

A to już wiesz?  Nowy Dyrektor Zarządzający Jobhouse

Z okazji Dnia Nauczyciela, 14 października o godz. 19:00, odbędzie się specjalny webinar „Własny kocyk na zimę, czyli jak budować odporność psychiczną w trudnych czasach” (https://cyfrowydialog.clickmeeting.com/stem-kindloteka), który poprowadzi dr Sławomir Postek, psycholog związany z uczelnią Akademii Pedagogiki Specjalnej, doradca, trener i analityk z ponad 15-letnim doświadczeniem w biznesie, edukacji i nauce. Specjalizuje się w obszarach HR: wartości w pracy, kultura firmy, mobilizacja i zaangażowanie pracowników, rozwój przywództwa, komunikacja wewnętrzna, systemy zarządzania kompetencjami, zaś jako naukowiec przede wszystkim na indywidualnych różnicach między ludźmi (talent, inteligencja emocjonalna, osobowość itp.) i psychologii pracy.

Amazon wraz ze Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog zaprasza do udziału wszystkich nauczycieli, edukatorów pracujących z dziećmi i młodzieżą, a także rodziców. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 

[1] STEM – S – Science (nauka), T – Technology (technologia), E – Engineering (inżynieria), M – Math (matematyka)

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Amazon i Cyfrowy Dialog zorganizują webinar dla nauczycieli BIZNES, Edukacja - 14 października w Polsce obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji, w ramach programu STEM Kindloteka, Amazon wraz ze Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog zorganizuje tego dnia spotkanie online skierowane m.in. do nauczycieli.
Hashtagi: #BIZNES #Edukacja

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy